KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603378
nr 1360 3378
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Else Hermansson (1900-1997). Signerad, landsväg i dis. Olja på duk, 100x69cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:11:23
300 kr
350 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson